بهمن 23, 1400

اساس کار گرمایش امواج مایکروویو

اساس کار گرمایش امواج مایکروویو

گرم شدن غذاها در مایکروفر نتیجه تبدیل انرژی الکترومغناطیسی به انرژی حرارتی از طریق افزایش جنبش مولکولی آب و همچنین یون‌های باردار هنگام قرار گرفتن در معرض امواج مایکروویو است. این فرآیند نفوذ مستقیم امواج مایکروویو به مواد غذایی به ما این امکان را می دهد تا غذاها را بسیار سریعتر از روش های گرمایش معمولی که به گرمایش سطحی متکی هستند مانند اجاق های رومیزی یا اجاق گاز، گرم کنیم.

امروزه راحتی ناشی از گرمایش سریع مایکروویو، اجاق‌های مایکروفر را به یک نیاز خانگی در جامعه مدرن تبدیل کرده است. سیستم های گرمایش مایکروویو نیز معمولاً در صنایع غذایی و فرآوری برای کاربردهای گرمایش سریع استفاده می شود. با این حال، کاربران اجاق‌های مایکروفر یا سیستم‌های مایکروویو صنعتی نیز تجربه های ناخوشایند مختلفی را تجربه می‌کنند، به ویژه گرمایش غیریکنواخت.

 

 

تعمیر مرکزی مایکروویو در تهران سایت تعمیرمرکزی ارایه خدمات مایکروویو

 

 

عواملی که بر گرمایش نامتوازن مایکروویو تأثیر می‌گذارند عبارتند از طراحی محفظه مایکروفر، خواص فیزیکی مواد قرارگرفته. در معرض امواج و شکل هندسی غذا یا ظرفی که غذا در آن قرار گرفته. مجموعه ای از این عوامل هستند که تعیین می کنند چگونه امواج مایکروویو و در نتیجه گرمایش حاصل از آن در اجاق ها و درون غذاها توزیع شود. ثابت شده است که گرمایش با مایکروویو یک تکنیک دگرگون کننده در پایه خواص شیمیایی است.

با استفاده از دستگاه های علمی مدرن مایکروویو، دسترسی به دمای بالا به روشی آسان، ایمن و قابل تکرار امکان پذیر است. توسط گرمایش مایکروویو، اغلب می توان زمان واکنش را کاهش داد، بازده محصول و حفظ خلوص مواد را در مقایسه با روش های گرمایش معمولی افزایش داد. اما اکنون پذیرفته شده است که گرمایش مایکروویو فقط همین است ، گرمایش.

سایت تعمیر مرکزی ارایه دهنده کلیه خدمات مربوط به تعمیر لوازم خانگی و آشپزخانه در ایران. تعمیرمرکزی انواع خدمات مربوط به تعمیر تمامی مدلهای مایکروویو ، دستگاههای سولار را ارایه میکند. همچنین امکان تعمیر و نوسازی تمام لوازم منزل را نیز داریم.

گرمایش مایکروویو معمولا تنها به عنوان گرمایش دی الکتریک شناخته می شود. در صورتی که مولفه میدان مغناطیسی مایکروویوها اغلب نادیده گرفته می شوند. که در واقع کمک زیادی به گرمایش مایکروویو برخی از موادخاص میکند.

امروزه استفاده از امواج مایکرویو در صنعت رواج بسیار زیادی دارد. علاوه بر مکانیسم های گرمایش مایکروویو مرسوم، مکانیسم های واکنشی ویژه بین مایکروویو و مواد مبتنی بر فلز توجه فزاینده ای را برای انواع کاربردهای متالورژیکی ، پلاسما و تخلیه به خود جلب می کنند.

اساس گرمایش امواج مایکروویو را در این مقاله بررسی کردیم. از اینکه با سایت تعمیرمرکزی همراه هستید بسیار سپاس گذاریم.

درج دیدگاه